Architektura i planowanie przestrzenne

Architektura i planowanie przestrzenne

Zmieniamy centrum

Increase Zwykły Decrease
opublikowano: Magdalena Gan, 11 grudnia 2018 - 15:59

 

 

W czwartek, 29 listopada odbyły się szóste, ostatnie warsztaty w ramach projektu Grow with Warsaw. Tym razem przedstawiciele władz miasta i branży nieruchomości spotkali się w warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.

Warsztaty otworzył, podsumowując cały cykl, Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy podkreślając wagę tych spotkań w kontekście prac nad nowo powstającym studium.

W dalszej kolejności, o zmianach na Placu Defilad opowiadała Marlena Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, wskazując, że kompleksowe działania dotyczące zagospodarowania od lat uniemożliwiają problemy związane z regulacją spraw własnościowych.

Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca Urban Land Institute Poland (ULI Poland) zwracała uwagę, że otoczenie PKiN, powinno żyć całą dobę i być atrakcyjne zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i dla przyjezdnych i turystów.

Z kolei Piotr Sawicki, p.o. dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, podsumowując cykl warsztatów, zapewniał o podjęciu konkretnych działań, które mają ułatwić inwestorom formalne przygotowanie procesu inwestycyjnego.

Ponadto władze miasta zadeklarowały, że są otwarte na różne narzędzia współpracy, np. inwestycje w PPP (w formułach przetargu, negocjacji, dialogu konkurencyjnego itp.), koncesje, działania poprzez spółki JV i SPV. Będą również analizowane narzędzia współpracy z powodzeniem stosowane za granicą np.: LVC (Land Value Capture) czy RFP (Request for Proposals).

 

Pliki do pobrania

1.
(plik: Grow with Warsaw _Zmieniamy centrum Warszawy i podsumowanie.pdf, rozmiar pliku: 11.68 MB)
Pobierz